Coca Cola Cup 2074 Results

Gajurmukhi Boarding from Group 'A', Laxmipur English School from Group 'B', Bal Srijanalaya from Groip 'C' and Bal Gitanjali from Group 'D' are qualified from Kathmandu for league round.   

M115: Bal Gitanjali 1-0 Tilingtar Secondary 

            Samtem Lama (17') - 

M114: Bal Gitanjali 0(3)-0(1) Learning Zone Academy (August 21, 2017) 

M113: Tilingtar Secondary 1(4)-1(3) Peace Nepal Academy (August 21, 2017)

            Anil Adhikari (15') - Samir Gurung (70+2') 

M112: Learning Zone 3-0 Arunima Secondary (August 19, 2017)

           Biplov (19') Hirkiss Chitrakar ((54' 60') - 

M111: Peace Nepal Academy 4-1 Nightangle Int'l (August 19, 2017) 

          Umesh Tamang (13' ) Palden Tamang (25') Ajay Tamang (32', 60') - Aaugat Shahi (38')

M110: Arunima 1(3)-1(0) Motherland Academy (August 17, 2017) 

           Sakchyam Chalise (64') - Samir Gurung (22') 

M109: Nightangle Int'l 1(3)-1(1) Mahakabi Devkota Memorial School (August 17, 2017) 

           Raja Ram Thapa (27') - Satyam Trivedi (68') 

M108: Standard Co-Ed 1-3 Bal Gitanjali (August 17, 2017)

           Saurav Gautam (20') - Samtem Lama (20' , 51' 68' )

M107: Tilingtar Secondary 5-1 Mount Glory Int'l (August 17, 2017)

           Anil Adhikari (12', 55' ) Anant Gurung (61', 64' ) Ayush gGhalan (26') - Sujan Roka (31')

M106: Arunima Secondary 1-0 Heartland Acadmey (August 15, 2017) 

           Manish Basnet (60') - 

M105: Prasiss English 3(3)-3(4) Motherland Academy (August 15, 2017)

Sajan Limbu (19' , 36' , 46' ) - Ayush Manandhar (3', 40') Sujan Limbu (46')

M104: Mahakabi Devkota Memorial 3-0 Chhahari Sikshya Sadan (August 15, 2017)

            Rajaram Thapa (6') Mohan Tamang (20') Sujan Silwal (42') -

M103: Bal Gitanjali 1-0 Kingdom Star (August 14, 2017)

            Sabin Gautam (22') - 

M102: Standard Co-ed 4-0 Shining Star Aawashiya (August 14, 2017)

           Rabin Khadka (7', 56') Anjan Thapa (52') Susan Khadka (62') - 

M101: Little Climbers English 5-0 Bal Srijanalaya (August 14, 2017)

           Bikram Darlami (10', 40', 62') Suraj Dangol (30') Sandip Gurung (60') - 

M100: Janapath Secondary 0(5)-0(6) Nightingale Int'l (August 13, 2017) 

M99: Mahankal Secondary 0-7 Peace Point Nepal Academy (August 13, 2017) 

                                              -      Sandesh Rai (17') Ngawa Sherpa (19', 48') Samir Moktan (31', 65') Palden Tamang (67') Ajay Moktan (52') 

M98: Mount Glory Int'l 10-0 Sunshine Boarding School (August 13, 2017)   

         Sandesh Thapa (9', 38', 43') Bikash Regmi (21') Surendra Ghale (22') Samaya Rai (27', 46') Raj Thokar (50', 52') Kul B. Raut (55') 

M97: Mandala Int'l School 0-6 Tilingtar Secondary (August 13, 2017)

                                             -     Rikesh Tamang (11', 46') Kushal Gurung (15') Anil Adhikari (16') Sandip Shrestha (43' P) Nischal Bhandari (60')

M96: Paropakar High School 0-4 Heartland Academy (August 12, 2017)

                                                  -     Sandip Tamang (2', 24') Sandesh Pokharel (22') Samir Gadani Magar (42') 

M95: National Model Secondary 0-2 Mount Summit School (August 12, 2017)

                                                        -    Pasang Tamang (61', 68') 

M94: Shree Balkumari Secondary 0-6 Little Climbers English (August 12, 2017)

                                                          -     Sandip Gurung (19', 28', 59') Sujal Mainali (35') Som Waiba (OG 41') Loman Gurung (48') 

M93: Laboratory Secondary 2-4 Bal Srijanalaya Secondary (August 12, 2017)

         Angel Ale Magar (5') Raman Shrestha (25') - Prapin Pathak (15', 18') Bimal Magar (36', 72') 

M92: Jana Pravat Secondary 2(4)-2(5) Kingdom Star School (August 11, 2017)

          Pradip Dhimal (11') Sumit Bhandari (77') - Prakash Rayamajhi (9', 59') 

M91: Namuna Machindar Aawashiya 0-3 (August 11, 2017)

                                                                 - Prashant Karki (16') Aman Deula (40') Aditya Nepali (50')

M90: Nightingale Int'l 0-1 Pawan Prakriti Secondary (August 11, 2017)

                                      - Bishal Rai (38')

M89: Yuyutshu English 0-8 Peace Nepal Academy (August 11, 2017)

                                         -   Norshang Tamang (10') (11') Sandesh Rai (23', 27', 31') Nawa Sherpa (49') Bijendra Khadgi (52')  Ajay Moktan (58') 

M88: Himshikhar Boarding 0-3 Sunrise Boarding (August 10, 2017)

         Himshikhar walked over the match. 

M87: Fulchoki Secondary 1-5 Tilingtar Secondary (August 10, 2017)

        Sudip K.C (67') - Aananda Gurung (16', 49') Niket Tamang (30') Anil Adhikari (56') Lakpa Ghale (69')

M86: Guheshwori Secondary 1-3 Little Climbers (August 10, 2017)

          Sunil Thapa Magar (68') - Loman Gurung (49', 69') Sujan Mainali (55') 

M85: Balkumari Secondary 3-1 Shree Sun Shine English Boarding (August 10, 2017)

          Bicky Lama (15', 65') Nishan Shrestha (46') - Sujan Shrestha (11') 

M84: Best Group Vision English 2-5 Bal Srijanalaya English School (August 9, 2017)

         Bibek Karki (53') Sanjib Thapa Magar (69') - Bhupendra Lama (12') Bimal Magar (38', 62') Kushal Tamang (45') Pratik Magar (66') 

M83: Laboratory S. School 3-1 Peace Point School (August 9, 2017)

         Angel Ale Magar (3') Sushant Lopchan (62', 70+1') - Sajan Kushwaha (56') 

M82: Laxmipur English School 1-0 Bhimeshwor Academy (August 9, 2017)

         Dipesh Neupane (21') -  

M78: Bal Srijanalaya Secondary School 4-0 Best Group Vision English (August 7, 2017)

          Bhupendra Lama (38', 41') Kushal Tamang (60') Prabin Pathak (64') 

M77: Best Group Vision English School 3-1 Gems School (August 7, 2017)

          Sanjiv Karki (2', 70+1') Bibek Karki (8') - Samrat Dhungel (13') 

M76: Peace Point School 2-1 Dherbatara English School (August 7, 2017)

          Sajan Kushwaha (13') Joyal Lama (18') - Subash Thokar (29')  

M75: Green Lans Academy 0-4 Laboratory Secondary School (August 7, 2017) 

                                             -     Sojit Sunuwar (8', 18', 51') Prabesh Rai (62') 

M74: Namuna S. School 0-5 Little Climbers English School (August 6, 2017) 

                                         -   Sujal Lama (11') Sujal Mainali (52', 58') Noman Gurung (53') Bishal Chaudhary (66')    

M73: Sahara National School 0(4)- 0(3) Blue Bird School (August 6, 2017)

M72: Hims School 1-3 Kailash Bodhi S. School (August 6, 2017) 

        Dawa Tamang (8') -  Sagar Tamang (19') Pemba Sherpa (42') Arun Khatri (70+1') 

M71: Guheshwori S. School 5-1 Preasant Academy (August 6, 2017) 

         Sunil Thapa Magar (9', 20') Suresh B.K (30') Suva Raj Mahat (56') Lakpa Chiring Tamang (68') - Krish Rumba (7') 

M69: Bal Kunja English School 3-0 Kindergarden School (August 5, 2017) 

         Dipendra Tamang (12') Rajan Poudel (48', 62') -  

M68: Bal Srijanalaya School 10-0 Guheshwori Bal Shikshya S. School (August 5, 2017) 

          Bimal Magar (10', 26', 42', 68') Sundar Tamang (30', 45', 65') Kushal Tamang(32', 55') Bhupendra Lama (37')  

M67: Best Group Vision English School 8-0 Annapurna S. School (August 5, 2017) 

         Manish Magar (9') Ayush Khadgi (14') Xitiz Rai (20') Aayush Khadgi (25') Bibek Karki (27', 32') Rahul Shrestha (42') Sanjep Kari (47') -  

M68: Bhimeshwor Academy 4-0 Pushpanjali S. School (August 4, 2017)

          Ashish Pande (33') Kishor Koirala (49') Saugat Khatri (53', 60') - 

M67: Buddha English S. School 2-1 Laxmipur S. School (August 4, 2017) 

          Prasant Shrestha (4', 67')      -   Dipak Neupane (43') 

M66: Prerana English Boarding 1-0 Galaxy Public School (August 3, 2017) 

         Subash Tamang (43') - 

M65: Children Liberty School 0 (3)-0 (4) The Sun Shine English Boarding  (August 3, 2017) 

M64: Precious Public English School 0-3 Daffodil School (August 3, 2017) 

         - Bikram Oli (8', 65', 69') 

M63: Shree Balkumari Secondary 3-1 Bijay Memorial School

         Bicky Lama (4') Prashant Rai (12') Ekendra Pun Magar (58') - Sujal Lama (25') 

M62: Bhimeshwor Academy 4-1 Read Model School (August 2, 2017)

         Pratik Regmi (7', 46', 56, 70') - Sujan Bhattarai (51') 

M61: Maha Manjushree S. School 4-1 Pushpanjali S. School (August 2, 2017)

         Krishna Jung Gharti Magar (11') Sugam Karki (15') Rojan Shahi (24') Pukar Malla (59') - Prakash (38') 

M60: Laxmipur S. School 2-1 Apple Int'l (August 2, 2017)

         Rabinsan Shrestha (10') Sagar Dangol (22') - Prem Khadka (70+1') 

M59: Bouddha English S. School 6-0 Peace Point Montesori Academy (August 2, 2017)

         Nima Kaidan Sherpa (15', 49') Lok Tamang (60') Ram Tamang (62') Prasant Shrestha (64', 67') -  

M58: Namuna Machindra S. School 1-2 Dhurba Tara English School (August 1, 2017) 

          Srijan Lama (55') - Subash Thokar (20', 59') 

M57: Sudesha School 2-4 Peace Point School (August 1, 2017)

          Siddhartha Gaha (10', 41') - Raman Shrestha (14', 62') Sanjib Bindukar (28') Prabindra Kumar Rai (49') 

 M56: Raydon S. School 0-5 Laboratory S. School (August 1, 2017)

                                         -   Sujit Sunuwar (25', 35', 55') Sushant Lopchan (52') Sujan Gole (47') 

M55: Green Launch Academy 1-0 Kasthamandap Vidhyalaya (August 1, 2017)

          Sishir Basnet (15') - 

M54: Red Model School 1-0 Namgyal S. School (July 31, 2017)

         Abir Tamang (62') - 

M53: Pushpanjali S. SChool 1-0 Padmodaya S. School (July 31, 2017)

          Peter Moktan (21') - 

M52: Bhimeshor Academy 5-0 Nilesteam Academy (July 31, 2017) 

         Anurag Shrestha (31') Ashim Pandey (35', 38') Sushant Thapa (55' 69') 

M51: Buddha Academy Boarding School 1-5 Maha Manju Shree Secondary (July 31, 2017)

         Chewang Tashi (59') - Pukar Malla (18', 41', 61') Niroj Tamang (21') Diplov Lama (45') 

M50: Apple Int'l School 5-3 Shree Jana Uddar Secondary (July 30, 2017)

        PrakashLama (1', 67') Rhitik Ghimire (11', 39') Arun Khatiwada (37' OG) - Arun Majhi (18' P, 53' P) Upendra Rai (62' P)

M49: Liberty Secondary 0-8 Laxmipur English School (July 30, 2017)

                                        - Nikolas Shrestha (2') Dipak Neupane (32') Sashi Raj Neupane (38', 53') Sagar Dangol (51') Abishek Rasaili (57') Sagar Gurung 967') Binay Rai (68' OG)

M49: Viswa Niketan Secondary 1-2 Gajurmukhi Boarding School (July 30, 2017)

         Gaurav Khadka (42'P) - Pawan Puri (26') Sanam Khadka (53')

M48: Nepal Yubak Secondary School 0-5 Maha Manjushree S. School (July 29, 2017)

                                                                  -  Pukar Malla (6', 19') Rojan Shahi Thakuri (29' 39') Diplov Lama (31')

M47: Bright Future Secondary School 0-8 Bouddha Academy (July 29, 2017)

                                                                   -   Milan Buddha (4', 58') Sanoam Tamang (6', 38') Shrajan Bhakri (14', 24') NimaSherpa (32') Vichung Bhatta (49')

 M46: Shanti Nikunja Secondary School 0-5 Padmodaya Secondary School (July 29, 2017)

                                                                     - Rajan Thapaliya (10', 45' 54' 65') Rajan Shrestha (49')  

M45: Madan Memorial Secondary 1 (1)-1 (3) Pushpanjali Secondary (July 29, 2017)

         Rojan Shrestha (21') - Peter Moktan (50') 

M44: Boudha Secondary English School 3-1 Nandi Secondary (July 29, 2017)

         Sushan Thapa (40') Sujal Thapa (52') Nima Gyalden Sherpa (53') - Him Bahadur Karki (21') 

M43: St. Xavier's 0-2 Peace Point Montessori Secondary (July 28, 2017) 

          Ayush KC (5'), Krist Paudel (39') - 

 M42: Gajurmukhi Boarding 3-0 Arun Jyoti Vidya Mandir, July 28, 2017

          Alis Dahal (12', 42'), Sujan Dheke ( 67')

M41: Bishwa Niketan 2 (3) - 2 (1) Halchowk Secondary (July 28, 2017)

          Roshan Maharjan( 41', 66 ) - Sushil Putwar( 5', 66') 

M40: Jana Uddar S. School 6-1 Aashirbadh Boarding English School (July 27, 2017)

         Sonu Karki (4', 39', 49', 61') Upendra Rai (47') Sajan Gurung (67') - Dhiraj Thapa (10')

M39: Sewa Sadan English School 1 (1)- 1 (3) Apple Int'l School (July 27, 2017)

         Samin Thapa (58') - Karun Dangal (9')

 M38: Little Buddha S. School 0-4 Laxmipur English School (July 27, 2017)

                                                     - Dipak Neupane (17', 35+1', 50') Sagar Gurung (40')

 M37: Bal Bikash S. School 2-5 Liberty S. School (July 27, 2017)

         NIma Tenzing (13') Sandip Lama (43') - Sandip Lama (21', 26', 68', 69') Bhuwan Chaudhary (37') 

M36: Sainik Aawashiya Madhyamik Bidhyalaya 0-2 Namgyal S.School (July 26, 2017)

                                                                                    -    Tenzing Norbu Sherpa (26') Mingmar Namgyat (47') 

M35: Reed Model School 3-1 Shree Sarda S. School (July 26, 2017)

         Prabesh Pandey (51') Sujan Bhattarai (52') Desang Moktan (64') - Suraj Napit (7')

M34: Nile Stream Academy 2-1 Banshbari S. School (July 26, 2017(

         Bikash Sapkota (3', 38')  - Anil SIlwal (63')

M33: Vidya Sadan English School 0-3 Bhimeshwor Academy (July 26, 2017)

                                                             -    Sushant Thapa (2', 59') Samrat Sharma Koirala (20') 

M32: Tri Netra Vidya Niketan 0-3 Arun Jyoti Vidya Mandir (July 25, 2017)

                                                    -  Jangbu Sherpa (32', 62') Samir Karki (28')

M31: Gajurmukhi School 4-0 Laliguransh Vidya Kunja (July 25, 2017) 

          Sonam Khadka (18', 25') Rohan Dhital (47' 55') -

M30: Halchowk S. School 2-0 Baba Batika E. School (July 25, 2017)

        Sunil Nagarkoti (35+1') Rahul Putuwar (53')

M29: Public English S. School 1-2 Viswa Niketan School (July 25, 2017)

          Ravi Tamang (57') - Bishal Tamang (21', 70+1') 

 M28: Everest S. Boarding School 0-4 Nandi S. School (July 24, 2017) 

         Pradip Kunwar (27' 28') Ram Krishna Shrestha (32') Dipesh Regmi (64')

M27: Ripu Madhyamik Vidyalaya 0-4 Bouddha S. School (July 24, 2017)

                                                           -   Lok B. Tamang (11') Mina Sherpa (26') Sujal Thapa (35+1') Kiran Tamang (68')

M26: Xavier Int'l School 2-4 Peace Point M.S School (July 24, 2017)

         Henry Khadka (40') Sudip Neupane (59') - Binit Ghorasine (24') Ayush K.C (25') Krist Poudel (57') Paya Maden (70+1')

M25: St. Xavier School 4-1 Zenith School (July 24, 2017)  

          Sirshak B. Shrestha (17', 57', 70+2') Akshya Pradhan (59') -   Rojan Khatri (40')

M24: Suryodaya English School 0-3 Arun Jyoti Bidhya Mandir (July 23, 2017)

         Arun Jyoti received a walkover. 

M23: Blue Bird School 5-0 Tri Netra Vidhya Niketan (July 23, 2017)

         Prakash Kumal (1' OG) Bibek Pariyar (35+1' 65' 68') Arpan Bishowkarma (38') - 

M22: Laliguransh Vidya Kunja School 3-0 Ekta Academy (July 23, 2017)

         Laliguransh Vidya Kunja received a walkover. 

M21: Kastuv Academy 0-2 Gajurmukhi Boarding School (July 23, 2017)

                                        - Pawan G.C (12') Rojal Giri (35+1')

M20: Halchowk Secondary School 2 - 1 Budanilkantha School (July 23, 2017)

         Min B. Rana (9') Badal Lama (62') - Min B. Rana (48' OG)
                                                                                   

M19: Blue Wren Int'l Boarding School 1 - 4 Baba Batika S. School (July 21, 2017)

         Dipak Tamang (17') -     Lek Raj Raut (18') Durga Basnet (35') Roshan Singh (49') Chatra B. Dahal (61') 

M18: Amar Singh English S. School 2- 3 Viswa Niketan S. School (July 21, 2017)

         Sabin Shrestha (42') Roshan Dangol (43') - Roshan Maharjan (31', 69') Mahesh Shah (51')

M17: DAV 0  (2) - 0 (3) Public English S. School (July 22, 2017)

M16: Shree Siddi Mangal S. School 0 – 5 Suryodaya English School (July 21, 2017)

                                                               -      Roshan Giri (1’ 32’ 43’ 69’) Manoj Giri (20’)

M15: Oracle Ray Academy 1(4)- 1 (5) Arun Jyoti Bidhya Mandir (July 21, 2017)

Suman Barmu (70+2')/ Gyalzen Sherpa (47')

Shree Siddi Mangal Ma. Bhi 0-5 Suryodaya English School

Manoj Tamang  (20')/Roshan Giri ( 1' 32' 43' 69')

M14:Tri Netra Vidya Niketan 1 (4) – 1 (3) Bal Binod S. School (July 21, 2017)

Sterling Rai (70’) – Prakash Kumal (43’ OG) 

M13: I. J Pioneer High School 1- 7Blue Bird S. School (July 21, 2017)

Ragav Maharjan  (37')/ Bibek Pariyar  (3' 44' 52' 67'), Pukar Thapa (6' 15')

Kumar Shrestha  (28')

M12: White House School 0-7 Viswa Niketan S. School (July 21, 2017)

Mahesh Shah (17' 56')

Bishal Basnet  (19')

Gaurab Khadka  (P 22')

Ragav Tamang (45')

Roshan Maharjan  (53')

Anil Nagarkoti (65')

M11: Baba Batika School 7-2 Tara Punja English School (July 20, 2017) 

 Roshan Singh (P 4') Milan Gurung (9') Kosh B. Magar (34') Lekh Raj Raut (37') Gyanu Gole Tamang (P 39') Vesham Parajuli (43') Binod Syantan (49') - Dipesh Thapa (59' 61') 

M10: Nawa jivan Sishu Niketan 0-3 Blue Wren int'l School (July 20, 2017)

Blue Wren received a walkover. 

M9: Budanilkantha School 4-0 New Himalayan Bidhya Mandir (July 20, 2017)

 Anil Gurung (38') Aryan Pokharel (60') Pradhumna Karki (53') Sabal Dahal (70+2') - 

M8: Srijana Gyansagar S. School 1-4 Halchowk Secondary School (July 20, 2017)

Laxman B.K (62') - Sujan Hayu (35+1', 60') Sushil Putuwar (42') Badal Lama (58') 

M7: Pragati Secondary School 1-6 Amar English School (July 20, 2017)

Ugesh Gurung (6') - Roshan Dangol (24' 56') Manoj Dangol (24' 30' 57') Bishal Dangol (27')

M6: Pagagon Public School 1 (3) - 1 (3) Ekta Academy (July 19, 2017)

(Abishek Thapa 42') - (Gaurav Magar 30'). Ekta Academy wins in sudden death.   

M5: Laliguransh Vidya Kunja 3-0 Pearls English School (July 19, 2017)

(Nabin Nepal 12' 17', Samir Chapagain 67') - 

M4: J.P School 1-7 Gajurmukh Boarding School (July 19, 2017)

 (Srijal Shrestha 28') - (Sonam Khadka 16' 56', Sabin Dahal 24' 67', Rojal Giri 32' Arpan Adhikari 34' Rijan Puri 69')

M3: Bhadra Ghale Sishu Sadan 0-3 Kastuv Academy (July 19, 2017)

 (Raj Chaulagai 15', 23' 39') - 

M2: Public English School 3-6 Shree Jalpa H.S.S (July 19, 2017)

 (Ravi Tamang 3', Bibek Tamang 4', Bishal Tamang 60') - (Nitmani Magar 11' 20' 69', Dipesh Bhandari 40' 64', Dipesh Mijar 48')

M1: DAV 2-0 Dream Land (July 18, 2017)

 (Anyana Parajuli 19',Nayab Hussain 57')